Vektløfteren Laurel Hubbard gjorde ikke noe galt. Som OLs første åpne transkvinne ble hun likevel gjenstand for mye debatt under sist sommers olympiske leker. Foto: EDGARD GARRIDO / REUTERS, NTB

 

Konsulentselskapet hadde fått et viktig oppdrag. De intervjuet en lang rekke personer i internasjonal idrett for å finne svar.

Kjernen var denne: Bør det være fritt frem for transkvinner i toppidretten? Eller bør det begrenses? Og i så fall hvordan? Da de lette etter løsninger, kom de også over et annet funn. Det forteller om hvor betent denne striden er.

LES MER-Bak betalingsmur

Hvem er vi?

HBRS er en pasient og brukerorganisasjon som arbeider for å informere og øke kunnskap vedrørende kjønnsinkongruens og kjønnsdysfori, og være en pådriver for et godt og trygt behandlingstilbud i Norge.

Hvem jobber vi for?

Harry Benjamin Ressurssenter (HBRS)arbeider for mennesker som opplever kjønnsdysfori, kjønnsinkongruens, eller kjønnsidentitets utfordringer

Hvor holder vi til?

Christian Krohgs gate 34, 5 etg. 0186 Oslo Google maps

e-post: info@hbrs.no

Telefon: 22 11 40 40

Privacy Preference Center