Transseksualisme er med i Menneskebiblioteket
Transseksualisme er en del av Menneskebiblioteket. Til helgen vil Menneskebiblioteket være tilgjengelig under Månefestivalen i Fredrikstad, på Kongens Torv. Det vil være to medlemmer fra LFTS tilstede og kan lånes som en dobbelbok. På et menneskebibliotek kan du låne et menneske på samme måte som du låner en bok på biblioteket.
I Norsk Folkehjelps "boksamling" finner du levende mennesker vi ofte har fordommer mot. Menneskebiblioteket er en møteplass for deg som vil lære mer om mennesker du sjelden har kontakt med, men som vi ofte har meninger om. Menneskebiblioteket formidler virkelige historier om mennesker som blir utsatt for fordommer som ofte får negative konsekvenser i deres hverdag.
Blant bøkene finner du for eksempel transeksualisme, homofile, muslimer, hiv-positive, personer med spiseforstyrrelser, blinde, rullestolbrukere og flyktninger.
Helgen 3 – 5. august arrangeres Menneskebiblioteket på festivalen "Lost Weekend" på Askøy, utenfor Bergen. Der vil også to medlemmer av LFTS være tilstede som dobbelbok.
Menneskebibliotekets sommerturne arrangeres av All Different –All Equal i samarbeid med Norsk Folkehjelp. Festival utfordrer fordommer


